- május 10-én rendeztük meg az évente hagyományos horgásznapunkat. A programra jelentkezők gyönyörű, kora nyári hangulatot idéző reggelen érkeztek, és végül 28 felnőtt és 5 fő gyermek vett részt. Az alkalom a közös horgászat élményén túl lehetőséget nyújtott az együtt beszélgetésre, és az Arad-pusztai horgásztó tesztelésére. A horgászokon kívül több családtag is részt vett a programunkon. A legügyesebbek és legszerencsésebbek több kifogott hallal hozhatták az eredményeiket. Az idén szép számú közepes méretű ponty, keszeg és kárász is horogra akadt.
Legeredményesebb horgászaink felnőtt kategóriában
- helyezett Péter Dávid, 12.000 g (8 db) kifogott halával, amiért megkapta az első helyezettnek járó oklevelet, trófeát, valamint a nap legeredményesebb horgászának járó Magyarossy Béla Emlék Vándorserleget (alapította: Rott Endre 2011-ben)
- helyezett Lengyel Géza lett a kifogott 7.400 g (8 db) halával, melyért ezüst oklevelet és trófeát, a
- helyezést Kőműves József érte el, aki 5.900 g tömegű (4 db) halával bronz oklevelet és trófeát vehetett át.
A nap legnagyobb halának kifogásáért (5.000 g) a trófeát Kőműves József horgásztársunk kapta.
Gyermek kategóriában
- Jángli Hunor 4.400 g (6 db) kifogott halért arany oklevelet és aranyérmet,
- Vilisics Marcell 1.200 g (2 db) kifogott halért ezüst oklevelet és érmet,
- Csillag Péter pedig 700 g (1 db) haláért bronz oklevelet és érem díjat vehetett át.
Minden gyermekhorgász apró ajándékban is részesült.
A horgászverseny minden résztvevője emléklapot kapott.
33 horgásztársunk a négy órás horgászat alatt összesen 51,2 kg tömegű halat fogott!
Gratulálunk a legeredményesebbeknek, és miden résztvevő horgásztársunknak!
A szakmai program rövid értékeléssel ért véget.
A horgásznap záró programja a közös ebéd volt, melyet Szijártó Ferenc készített el az elnökség további tagjainak: Horváth Zoltán elnökhelyettesnek, Terjék András titkárnak, Zajcsuk Eliza elnökségi tagnak, Bedő Sándorné ügyviteli munkatársunknak, és néhány horgász családtagnak a hathatós közreműködésével. Nagyon finom, igazi gasztronómiai remekmű volt, melyet jó étvággyal fogyasztottak el a nap résztvevői!
Megköszönjük a rendezvény fő szervezőjének, Szijártó Ferenc elnökségi tagnak, továbbá a HE vezetőségének, munkatársainak, és a közreműködő horgász hozzátartozóknak az előkészítésben, valamint az egész napi sikeres és eredményes lebonyolításában végzett munkáját.
Köszönjük a horgásztó tulajdonosának, Meiszterics Jánosnak a halfogó napi élményt!
A teljes eredménylista a lenyíló táblázatban böngészhető:
Eredmények, felnőtt kat. 2026.05.10
Eredmények, gyermek kat. 2026.05.10
A rendezvényen készült képeket Simon József horgásztársunk készítette. Köszönjük!
Elnökség





















